20 maja w Górze na Hali Arkadia odbył się III Turniej Sportowo-Edukacyjny „Wygramy zdrowie” Dolnośląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego we Wrocławiu 2026. Turniej ten wymagał od uczestników umiejętności gry w piłkę nożną oraz wiedzy z edukacji zdrowotnej. W zawodach brało udział 8 szkół.
Drużyna szkolna składała się z 11 zawodników (3 uczniów w części edukacyjnej i 8 – w części sportowej). Naszą szkołę reprezentowali: Bryan Sawiński, Ziemowit Sławek, Dominik Szydełko, Marcel Smyk, Miłosz Szałata, Franciszek Topolski, Aleksander Skupin, Zofia Dębowczyk, Julia Dylda, Kacper Karbowiak, Tymon Niedźwiedź. Drużyna sportowa uczestniczyła w 3 meczach piłki nożnej (z SP nr 1 w Górze, z SP nr 3 w Górze i z ZSPiP w Niechlowie), a w tym samym czasie drużyna edukacyjna brała udział w turnieju wiedzy. Nasza grupa edukacyjna (Zofia Dębowczyk, Julia Dylda, Tymon Niedźwiedź) zajęła I miejsce wśród wszystkich drużyn na turnieju. Nasza drużyna sportowa wyszła z grupy i czekała na mecz o III miejsce z drużyną z drugiej grupy.
Po rozgrywkach nasi uczniowie zjedli posiłek i przeszli na boisko, gdzie w Punktach edukacyjnych Nadleśnictwa, Straży Pożarnej, Policji oraz PCDN i PP-P wykonywali zadania, zadawali pytania i słuchali ciekawych informacji.
Następnie odbyły się mecze Fazy finałowej, dekoracja zwycięzców i zakończenie Turnieju. Nasi zawodnicy ostatecznie zajęli IV miejsce i za udział otrzymali medale oraz dyplom. W czasie zawodów wszyscy dobrze się bawili. Turniej obfitował w wiele emocji i dostarczył wszystkim niesamowitych przeżyć.
Justyna First
Joanna Zimoląg