Wieczór i noc z piątku 13 na sobotę 14 czerwca były dobrą okazją na zorganizowanie biwaku uczniów klasy VII i VIII, który miał być jednocześnie formą pożegnania klasy VIII ze szkołą oraz z młodszymi o rok koleżankami i kolegami z klasy VII.
Wychowawcy klas przygotowali na ten wieczór ognisko z kiełbaskami, a potem był czas na rozgrywki sportowe i inne zabawy na świeżym powietrzu. Kiedy na dworze zaczęło robić się ciemno i chłodno, wszyscy przeszli do sali gimnastycznej w szkole, gdzie uczniowie kontynuowali zabawy, wypełniając czas różnymi formami rozrywki.
Oprócz gier, zabaw i oglądania filmów do późnej nocy toczyły się rozmowy i wspomnienia, aż przyszedł czas na sen.
Ranek przywitał wszystkich słoneczną i ciepłą pogodą. Pozostało jeszcze kilka chwil na poranną toaletę oraz porządki i w dobrych nastrojach wróciliśmy do domu. Ósmoklasiści z pewnością zabiorą z sobą wspomnienia wspólnie przeżytych lat i to jest ich skarb, z którym za kilka dni wyruszą w dalszą drogę.
Janusz Żuk