STRONA GŁÓWNA
Pierwsza pomoc dla klas IV-VIII
W dniu 16 czerwca 2026 roku w naszej szkole odbyło się szkolenie dla uczniów klas IV–VIII, przeprowadzone przez przedstawiciela Straży Pożarnej.
Podczas spotkania uczniowie uczestniczyli w zajęciach dotyczących udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, ze szczególnym uwzględnieniem zasad prawidłowego wykonywania resuscytacji krążeniowo oddechowej (RKO). Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z podstawowymi procedurami ratowania życia oraz przećwiczenia zdobytej wiedzy w praktyce.
Projekt edukacyjny "Nowe kompetencje cyfrowe"
Mamy przyjemność poinformować, że GMINA WĄSOSZ (Punkty Przedszkolne w Publicznej Szkole Podstawowej im. Juliana Tuwima w Czarnoborsku) przystąpiła do projektu edukacyjnego „Nowe kompetencje cyfrowe” finansowanego ze środków UE NextGenerationEU - Instrumentu na Rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności, ramach Krajowego Planu Odbudowy - Reforma: C2.1: Zwiększenie skali zastosowań rozwiązań cyfrowych w sferze publicznej, gospodarce i społeczeństwie, Inwestycja C2.1.3: E-kompetencje.
Pierwszaki w Jeleniej Górze
19 czerwca klasa I miała okazję uczestniczenia w integracyjnym spotkaniu z rówieśnikami ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Jeleniej Górze. Wszyscy zostaliśmy tam przyjęci bardzo ciepło i serdecznie. Dzieci wraz z gospodarzami - klasą II i wychowawcą Panią Wioletą Dąbrowską przygotowały wspólne kreatywne zajęcia plastyczne w czasie których uczniowie malowali białe kamienie. Kolejnym punktem wycieczki było wejście na „Perłę Zachodu”. Naszym przewodnikiem została Pani Wioleta. Trasa biegła wzdłuż rzeki Bóbr i prowadziła na piękne wzniesieni wokół którego zbudowano zapory wodne. Na miejscu mieliśmy czas na posiłek i odpoczynek w pięknych krajobrazach górskiej przyrody. Ostatnim punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Placu Ratuszowego gdzie orzeźwiliśmy się pysznymi lodami. Każdy kupił sobie drobiazg na pamiątkę naszej podróży. Dzień choć dość meczący przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń i dos
Zwycięzcy Ligi Ortograficznej
Podobnie jak w ubiegłych latach również w roku szkolnym 2025/2026 uczniowie klas IV-VIII przez sześć miesięcy rywalizowali w zawodach Ligi Ortograficznej, pisząc dyktanda i rozwiązując ortograficzne testy. I podobnie jak w latach ubiegłych oprócz ocen otrzymywali ligowe punkty, które składały się na ich dorobek. Za pierwsze miejsce uczniowie zdobywali 3 punkty, za drugie otrzymywali 2 punkty, a za trzecie nagradzani byli jednym punktem. Aby otrzymać tytuł „Mistrza Ortografii” na danym poziomie nauczania, należało zdobyć 75% punktów możliwych do zdobycia, czyli 13 punktów. Ta sztuka udała się uczniom klasy VI, VII i VIII. Tymon Niedźwiedź (17 pkt) zwyciężył w kategorii uczniów klasy VI, zwycięzcą w klasie VII została Laura Wojczyk (13 pkt), a w klasie VIII pierwsze miejsce zajęła Agata Gołębiowska, zdobywając komplet 18 punktów.
Ponieważ nie rozegrano zaplanowanej siódmej rundy, Tymon Nie
Wycieczka klasy 7 do Błędnych Skał i na Szczeliniec Wielki
W piątek 12 czerwca uczniowie klasy 7 uczestniczyli w wycieczce, podczas której odwiedzili dwa wyjątkowe miejsca położone w Parku Narodowym Gór Stołowych – Błędne Skały i Szczeliniec Wielki. Celem wyjazdu było poznanie wyjątkowych walorów przyrodniczych i krajobrazowych Gór Stołowych oraz aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu.
Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Błędnych Skał – niezwykłego labiryntu skalnego, który zachwycił wszystkich uczestników. Wędrując wąskimi przejściami pomiędzy wysokimi formacjami skalnymi, mogliśmy podziwiać efekty wielowiekowej działalności natury. Spacer pośród fantazyjnie ukształtowanych skał dostarczył wielu emocji i był doskonałą okazją do wykonania pamiątkowych zdjęć.
Następnie udaliśmy się na Szczeliniec Wielki – najwyższy szczyt Gór Stołowych. Wejście na szczyt wymagało nieco wysiłku, jednak nagrodą były przepiękne widoki. Podczas wędrówki
Wycieczka klasy V w Góry Stołowe
11 czerwca uczniowie klasy V wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce w Góry Stołowe. Celem wycieczki było poznanie walorów przyrodniczych regionu oraz aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu.
Jednym z głównych punktów programu była wędrówka po Błędnych Skałach z przewodnikiem - niezwykłym labiryncie skalnym, który bardzo zachwycił uczniów. Następnie, mimo kapryśnej pogody, zdobyliśmy Szczeliniec Wielki. Podczas wędrówki uczniowie podziwiali malownicze krajobrazy oraz dzięki wiadomościom przekazywanym przez panią przewodnik poznawali ciekawostki dotyczące przyrody i geologii tego regionu.
Obiady - czerwiec 2026 r.
Odpłatność za obiady należy uregulować do 10.06.2026 r. na numer konta PKO BP O/Wąsosz nr: 22 1020 3017 0000 2602 0260 1912
W treści przelewu prosimy podać imię, nazwisko ucznia oraz klasę.- Obiady (dzieci z PPa, 5-latki, "0") – 20 dni x 7,00 = 140,00 zł
- Obiady (uczniowie kl. I-VIII) - 16 dni x

Godziny dzwonków
Czwartek 25.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych
- liczba odwiedzin: 272149
